Automaty montażowe Mimot
Do średniej i dużej produkcji (powyżej 10 000 cph)


Co odróżnia maszyny Mimot'a od innych: koncepcja budowy i cechy szczególne.

Towary produkowane w Europie Made in Germany Towary produkowane w Europie

Koncepcja

Na rozwój koncepcji budowy automatów Mimot ma wpływ 30 letnie doświadczenie. Mimot przez ten czas zwracał baczną uwagę na wymagania poszczególnych Klientów. W konsekwencji powstały maszyny bardzo elastyczne, które można dostosować do bardzo nietypowych wymagań. Automaty dostosowują się bardzo elastycznie do profilu produkcji, ich budowa umożliwia łatwe zwiększanie ich możliwości w miarę rosnących potrzeb. Dotyczy to zarówno zwiększania wydajności jak również zastosowania dodatkowych modułów oprogramowania i rozwiązań technicznych. Możliwe jest na przykład opracowanie lub zastosowanie nietypowych podajników, modułów dozujących, nietypowych narzędzi. Mimot zawsze odpowiada na żądania Klienta. Możecie Państwo liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemów produkcji. Maszyny można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami logistycznym, zaopatrzenia, planowania, kontroli jakości.

Modułowa budowa

Automaty serii MB występują w kilku odmianach bazowych umożliwiających instalację 114 , 184, 254 lub 324 podajników 8mm. Wydajność jest skalowalna w zakresie od 6 000 do 21 600 komponentów na godzinę. Instalacja dodatkowych głowic zwiększających wydajność jest łatwa i szybka. Nie ma konieczności transportowania maszyny do producenta. Analogicznie instalacja dodatkowych kamer centrujących, dyspensera, nietypowego podajnika, modyfikacja zestawu narzędzi nie jest skomplikowaną procedurą. Standardowo automaty są przystosowane do pracy w linii, ale można zainstalować manualny podajnik płytek i wymienić go szybko na transporter inline w razie potrzeby.

Elastyczność

Jak pogodzić konieczność osiągnięcia wysokiej wydajności z potrzebą częstego przezbrajania automatu spowodowaną zmianami profilu produkcji? To poważny problem u Klientów, którzy produkują płytki w krótkich seriach. Automaty Mimot można przezbrajać w trakcie produkcji. Podajniki można wyjmować i wkładać, nie powoduje to żadnych przerw w pracy. Podajniki są zaopatrzone w system szybkiej komunikacji i po ich zainstalowaniu oprogramowanie sterujące natychmiast dokonuje stosownych korekt. Można na przykład zaprojektować i włączyć w cykl produkcji wykonanie prototypu bez zatrzymania produkcji bieżącej. Moduł zarządzania produkcją z łatwością poradzi sobie z takim zadaniem i dokona stosownej optymalizacji cyklu.

Inteligentne podajniki

Inteligentne podajniki muszą umożliwić operatorowi szybkie przezbrojenie automatu i zapewnić łatwą obsługę. Kodowane podajniki umożliwiające natychmiastowe ich zainstalowanie to serce systemu Mimota. Oprogramowanie zarządzające maszyną podpowie operatorowi jakie podajniki należy uzbroić i zainstalować, zanim jeszcze będą one potrzebne. System przewiduje jakie moduły będą produkowane i odpowiednio wcześniej komunikuje się z operatorem. Uzbrojenie podajnika jest uproszczone do granic możliwości. W trakcie uzbrajania operator używa skanera kodów kreskowych. System zarządzający zapamiętuje, jakie podajniki są uzbrojone, nawet jeśli nie są zainstalowane w maszynie. Na tej podstawie optymalizator produkcji zawsze wie, jakie podajniki są dostępne i kiedy należy zmienić komponent na podajniku. System umożliwia również integrację w sieci firmowej i połączenie z działem magazynu i zaopatrzenia. Zapewnione jest 100% śledzenie wsteczne.

Wydajność

Prawda o wydajności:

  • Jak szybki jest naprawdę automat montażowy?
  • Jaka jest wydajność rzeczywista?
  • Jak zmieniają się ilości wyprodukowanych płytek poszczególnych typów?
  • Czy są dostępne rezerwy mocy do uruchomienia dodatkowej produkcji?

Klienci Mimota mogą łatwo uzyskać odpowiedzi na te pytania. Oprogramowanie maszyn umożliwia uzyskanie bogatych danych i statystyk produkcji. Znajomość wydajności teoretycznej maszyny niestety nie wystarcza. Normy określają jedynie maksymalne wydajności możliwe do osiągnięcia w założonych optymistycznie warunkach. Dopiero dogłebna analiza rzeczywistej produkcji pozwala określić wydajność. Jeśłi zabraknie mocy przerobowej - nie stanowi to problemu. Automaty Advantage umożliwiają szybkie zamontowanie dodatkowych głowic i kamer centrujących. To podstawowa zaleta modułowej budowy maszyn. Automat "urośnie" w miarę potrzeby.
Przy zakupie maszyny Mimot wykonuje testy na rzeczywistych płytkach Klienta i określona zostaje wymagana wydajność. W przyszłości możecie Państwo tą wydajność zwiększyć.

System centrowania

Mimot stosuje wyłącznie optyczny system centrowania komponentów. Centrowanie następuje w trakcie przenoszenia komponentu z podajnika na produkowaną płytkę, bez wykonywania dodatkowych ruchów głowicy. Zapewnia to bardzo dużą dokładność i szybkość centrowania. Możliwe jest centrowanie komponentów w zakresie od 01005 do 55 x 55 mm2, lub większych za pomocą centrowania wielopunktowego. System centrujący "on-the-fly", 3m/s Fast Flash/ Parallel Processing umożliwia pozycjonowanie QFP z rasterm 0,3mm, BGA, Flip-Chip, CSP, MID (Molded Interconnect Device).

Zarządzanie produkcją

Moduły oprogramowania rozwinięte przez Mimota nie służą jedynie do sterowania maszynami. Możliwe jest rozwinięcie i zintegrowanie systemu informatycznego linii produkcyjnej z istniejącym systemem informatycznym Klienta np. z SAP. Dostępne są moduły zarządzające magazynem komponentów, systemy wspomagania i planowania produkcji.
System Manufacturing Logistics z terminalem MLT pozwala na skoncentrowanie zarządzania magazynem komponentów i linią produkcyjną w jednym miejscu.
Odpowiedni dobór oprogramowania umożliwi i ułatwi odpowiednią gospodarkę magazynową, wspomoże dział planowania i zapewni kontrolę wykonania dyrektorom zarządzającym.
Dział kontroli jakości i serwis również mogą skorzystać z oprogramowania Mimota. Zapewnione jest 100% śledzenie wsteczne (traceability). Jeśli płytki są zaopatrzone w kod kreskowy, oprogramowanie sprawdzi jakie komponenty, od jakich dostawców i kiedy zostały na nich użyte.


Automaty


Wyposażenie i akcesoria


Moduły oprogramowania:
zarządzanie produkcją, optymalizujące,
statystyczne...


Dyspensery


Linie produkcyjne


Odcinki linii


Upgrade


Szkolenia


Serwis i hotline