Podajniki i wyposażenie automatów Mimot


Prezentowane poniżej wyposażenie automatów nie zamyka listy dostępnych akcesoriów. Polityka Mimota to elastyczność i dostosowanie maszyn do potrzeb Klienta. Przez wiele lat działalności firma Mimot opracowała wiele nietypowych podajników i nietypowego wyposażenia. Jeśli macie Państwo specyficzne wymagania prosimy o kontakt. Spróbujemy rozwiązać Państwa problemy i dobrać odpowiednie wyposażenie maszyn.

Towary produkowane w Europie Made in Germany Towary produkowane w Europie

Podajniki

Podajniki Triligent

Inteligentne podajniki systemu Triligent to serce systemu Mimota. Kodowane podajniki umożliwiają natychmiastowe ich zainstalowanie, bez konieczności przerywania produkcji. Podajnik komunikuje się z oprogramowaniem automatu za pośrednictwem złącza umożliwiającego szybką wymianę danych. Stan podajnika jest wskazywany za pomocą diód LED. Podajniki zostały zoptymalizowane pod kątem powtarzalności pozycji pobierania. Oprogramowanie zarządzające maszyną podpowiada operatorowi jakie podajniki należy uzbroić i zainstalować, zanim jeszcze będą one potrzebne. System przewiduje jakie moduły będą produkowane i odpowiednio wcześniej komunikuje się z operatorem. Uzbrojenie podajnika jest uproszczone do granic możliwości. W trakcie uzbrajania operator używa skanera kodów kreskowych. System zarządzający zapamiętuje, jakie podajniki są uzbrojone, nawet jeśli nie są zainstalowane w maszynie. Na tej podstawie optymalizator produkcji zawsze wie, jakie podajniki są dostępne i kiedy należy zmienić komponent na podajniku.

Podajniki wibracyjne są zaopatrzone w czujniki wykrywające obecność komponentu na pozycji pobierania. Wibracje są wyłączane automatycznie po pojawieniu się komponentu na miejscu. Podajniki wibracyjne są zaopatrzone w pamięć, analogicznie jak podajniki Triligent i są dostępne w kilku wersjach szerokości. Regulacja amplitudy i częstotliwości drgań zapewnia bezproblemowe podawanie komponentów z lasek o różnych szerokościach.

Podajniki wibracyjne


Podajnik taśmowy i liniowy

Jeśli typowy podajnik wibracyjny nie może być zastosowany, Mimot oferuje różne podajniki alternatywne. Podajnik taśmowy jest zaopatrzony w dwie taśmy transportujące komponent z listwy na pozycję pobierania. Podajnik liniowy umożliwia podawanie komponentów wysypanych z listwy. Oba są zaopatrzone w czujniki wykrywające obecność komponentu na pozycji pobierania.

Prosty podajnik do palet to po prostu stolik umieszczony w pobliżu pola roboczego, na którym są umieszczane palety z komponentami. Wymiary stolika to 230 mm x 370 mm. Na stoliku można umieścić do 10 rodzajów palet.

Podajnik do palet

Loader do palet

Jeśli na płytce znajduje się wiele komponentów pobieranych z palet, warto zastosować tzw. loader. Urządzenie to nie zajmuje miejsc w banku podajników, jest dobudowane do ramy maszyny. Na transporterze urządzenia układa się palety wymaganych typów i mocuje się je magnesami. Wymiana palet nie wymaga zatrzymania produkcji. Transporter ma wymiary 230mm x 880mm i umożliwia założenie kilku palet.

Zmieniacz palet umożliwia podawanie komponentów z wielu palet i ich automatyczną wymianę. To najbardziej elastyczne rozwiązanie. Również w przypadku zmieniacza wymiana palety nie wymaga zatrzymywania produkcji.

Zmieniacz palet

Akcesoria

Programator podajników

Ergonomiczne stanowisko do uzbrajania podajników.
Cechy szczególne:

 • Umożliwia uzbrajanie i rozbrajanie podajników, składowanie szpul, optymalizację programu z użyciem dodatkowych komponentów.
 • Zawiera miejsce na komputer sterujący, serwer, skaner kodów kreskowych i drukarkę
 • Regulowany kąt nachylenia
 • Ochrona ESD
 • Opcjonalnie system automatycznego rozpoznawania kodów
 • Możliwość integracji z modułem MIMEXPLORER
 • Możliwa integracja z modułem MIMRÜST
 • Pomoc w uzbrajaniu - pozycjonowanie szpul i kieszeni.
 • Funkcje testowe

Wózki na podajniki są dostępne w różnych rozmiarach. Umożliwiają komfortowe przechowywanie podajników oraz ich transport do automatu. Nadają się do przechowywania podajników wszystkich typów. Ochrona ESD.

Magazynek na podajniki

Dyspenser

Dyspenser można zintegrować w głowicy automatu. Jest to precyzyjny dyspenser śrubowy.
Cechy szczególne:

 • Nie jest wymagane dodatkowe programowanie, dyspenser używa danych programu automatu.
 • Laserowy pomiar wysokości umożliwia bezproblemowe, precyzyjne dozowanie na nierównym laminacie.
 • Pompa śrubowa pozwala na bardzo precyzyjne odmierzanie objętości dozowanego medium.
 • Dyspenser jest mocowany z boku głowicy. Nie ogranicza wydajności maszyny, można go zainstalować w siedzibie Klienta.

Chwytak mechaniczny do nietypowych detali dostosowuje się do wymagań Klienta.
Cechy szczególne:

 • Umożliwia pozycjonowanie detali, których nie da się podnieść za pomocą podciśnienia lub wymagających użycia nacisku (do 30N) - np. złącz różnych typów.
 • Możliwe jest stosowanie chwytaka o różnych szerokościach. Chwytak jest wymienny.
 • Chwytak jest mocowany z boku głowicy. Nie ogranicza wydajności maszyny, można go zainstalować w siedzibie Klienta.

Chwytak mechaniczny


Co odróżnia maszyny Mimot'a od innych:
koncepcja budowy i cechy szczególne


Automaty


Moduły oprogramowania:
zarządzanie produkcją, optymalizujące,
statystyczne...


Dyspensery


Linie produkcyjne


Odcinki linii


Upgrade


Szkolenia


Serwis i hotline