Szafy osuszające Dry Cabinet

Oferujemy Państwu szafy osuszające do przechowywania komponentów, podajników i innych materiałów wrażliwych na wilgoć. Proponujemy szafy w kilku systemach - od prostych, niedużych szafek, poprzez szafy izolowane z wbudowanym podgrzewaniem, szafy typy display, specjalizowane szafki na podajniki, aż do modułowego magazynu części sterowanego komputerowo. Szafy zapewniają, w zależności od systemu, wysuszenie i utrzymanie wilgotności na poziomie poniżej 5% lub 0,5%. Wszystkie mają sterowniki mikroprocesorowe. W niektórych modelach możliwe jest przechowywanie w atmosferze azotu. Szafy podgrzewane zapewniają dodatkowo utrzymanie stałej temperatury wnętrza. Wszystkie modele są antystatyczne.


Najszybsze suszenie po otwarciu drzwiczek!

Szafy serii podstawowej seria SD


Szafy serii podstawowej zapewniają utrzymanie wilgotności na poziomie poniżej 5%. Półki są wykonane ze stali. Szafy mają wbudowany system alarmowy. Opcjonalnie szafy można wyposażyć w wieżyczkę sygnalizacyjną i regulowane nóżki.

Sterownik z wyświetlaczem pokazuje wilgotność i temperaturę. Opcjonalnie można do niego podłączyć datalogger do archiwizacji danych.

Szafy można wyposażyć w system azotowy, reagujący na otwarcie drzwiczek.

Szafy z szybkim suszeniem, wilgotność 0,5%, seria HSD


Szafy serii szybkiej zapewniają utrzymanie wilgotności na poziomie 0,5%. Suszenie po otwarciu drzwiczek jest bardzo szybkie. Regulowane półki są wykonane ze stali. Szafy mają wbudowany system alarmowy. Opcjonalnie szafy można wyposażyć w wieżyczkę sygnalizacyjną. Wyposażeniem standardowym są rolki i regulowane nóżki.


Sterownik z wyświetlaczem pokazuje wilgotność i temperaturę. Ma on wbudowany datalogger do archiwizacji danych. Wbudowany port szeregowy służy do transmisji danych.

Szafy można wyposażyć w system azotowy, reagujący na otwarcie drzwiczek.

Szafy modułowe, z szybkim suszeniem, wilgotność 0,5%, seria MSD


Szafy modułowe mają parametry identyczne jak seria szybka. Dodatkową zaletą jest ich konstrukcja umożliwiająca rozbudowę systemu. Do modułu podstawowego zawierającego sterownik można podłączać dalsze szafki. Ich pracą będzie sterował moduł podstawowy.


Sterownik modułu podstawowego reguluje i pokazuje wilgotność i temperaturę wszystkich modułów. Ma on wbudowany datalogger do archiwizacji danych. Wbudowany port szeregowy służy do transmisji danych.

Szafy można wyposażyć w system azotowy, reagujący na otwarcie drzwiczek.

Szafy izolowane z podgrzewaniem, wilgotność < 0,5%, seria XSD

Szafy podgrzewane zapewniają utrzymanie wilgotności na poziomie poniżej 0,5%. Suszenie po otwarciu drzwiczek jest ekstremalnie szybkie. Szafy są izolowane termicznie. Drzwiczki są wykonane z podwójnej warstwy szkła termoodpornego (ESD-safe!). Temperaturę można regulować w zakresie do 60°C. Wbudowany nawiew powietrza lub azotu. Wbudowane oświetlenie wewnętrzne. Regulowane półki są wykonane z prętów stalowych. Szafy mają wbudowany system alarmowy. Opcjonalnie szafy można wyposażyć w wieżyczkę sygnalizacyjną. Wyposażeniem standardowym są regulowane nóżki.


Szafy podgrzewane można wyposażyć w sterownik jak modeli serii szybkiej lub w sterownik z touchpanelem i czytnikiem kart SD.

Szafy typu display, seria SDA


Szafy przeszklone do zastosowań w laboratorium. Mogą być wyposażone w dwa typy osuszaczy zapewniające wilgotność < 5% lub < 0,5%. Regulowane półki są wykonane ze szkła. ESD-safe! Szafy mają wbudowany system alarmowy.


Rodzaj sterownika i jego funkcje zależą od wybranego systemu osuszacza.

Szafy można wyposażyć w system azotowy, reagujący na otwarcie drzwiczek.

Szafy na podajniki, wilgotność 1%, seria SDR

Szafy na podajniki służą do przechowywania pojedynczych podajników lub podajników na wózkach. Wilgotność < 1%. Dostępne z bazami podajników do różnych typów automatów. ESD-safe! Szafy mają wbudowany system alarmowy.

Magazyny Dry Storage

Na Państwa życzenie możemy zaprojektować i wykonać magazyny Dry Storage. Dostępne są różne rozwiązania, w tym automatyczne, sterowane komputerowo magazyny na szpule, tacki, sztangi i inne materiały produkcyjne.

Maszyny do pakowania próżniowego


Maszyny do pakowania próżniowego i specjalne torby Moisture Barrier Bag nie przepuszczajšce wilgoci zabezpieczają komponenty przed szkodliwym wpływem środowiska. Dostępne są różne modele. ESD-safe! Maszyna do pakowania i torby to najtańsza metoda zabezpieczenia dla niewielkich ilości wrażliwych komponentów.